Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
В рамках участі Печерського районного суду міста Києва у щорічній міжнародної акції “16 днів проти насильства”, започаткованої з 25 листопада - Міжнародного дня боротьби за ліквідацію насильства щодо жінок (оголошений у 1999 році Генеральною Асамблеєю ООН), і яка проводиться включно до 10 грудня (Дня прав людини), пропонуємо Вашій увазі узагальнені результати діяльності суду з розгляду судових справ, пов`язаних з домашнім насильством, протягом 2023-2024 років (січень-листопад 2024 року включно).
Публічне висвітлення інформації про розгляд судових справ, пов`язаних з домашнім насильством, здійснюється з урахуванням рекомендацій за результатами дослідження Аналітичного центру ЮрФем “Зовнішня комунікація представників/ць судової влади про хід та результати розгляду справ, пов’язаних із вчиненням сексуального насильства”, що готувався за підтримки американського народу, наданої через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) в межах Програми «Справедливість для всіх».
Аналізуючи результати серії досліджень “Правосуддя, орієнтоване на потерпілих від сексуальних злочинів” , проведених АЦ «Юрфем» посилання на сайт, а також дані узагальнення розгляду судових справ, кричуще звертає на себе увагу, що потерпілі від домашнього та сексуального насильства зовсім не обізнані, що правосуддя у таких справах орієнтовано саме на них.
Про що свідчать дані низького рівня готовності серед опитаних респондентів повідомити про випадки насильства щодо них, особливо якщо це стосується крайніх форм сексуального насильства. Також непоодинокі випадки, коли потерпілі в ході судового провадження готові відмовитись від своєї заяви.
Прагнучи швидше забути травмуючи спогади, потерпілі готові пробачити своїм кривдникам, а іноді й самі просять суд звільнити кривдників від відповідальності, жаліючи останніх. Попри це далеко не всі кривдники усвідомлюють руйнівний характер своїх протиправних дій для особистості потерпілого та за відсутності суспільного осуду й справедливого покарання повертаються до насилля.
Проте жертви, мають знати, що закон захищає потерпілу особу та суспільство від домашнього насильства, а тому такі справи не можуть бути закриті у разі відмови потерпілого (від своєї заяви).
Держава та громадянське суспільство засуджує та переслідує всі види домашнього та іншого насильства. Отже жертва завжди отримає судовий захист від винуватої особи, якій закон забезпечить справедливу судову процедуру притягнення до відповідальності.
Тож передусім, висвітлюючи результати нашої діяльності, ми переслідуємо мету ознайомити суспільство та безпосередньо осіб, які є жертвами домашнього насильства, про дієвість судових процедур захисту прав потерпілих та суспільного правопорядку від домашнього насильства, що є першочерговим завданням у таких судових провадженнях.
За період з 2023 року Печерський районний суд міста Києва притягнув до адміністративної відповідальності та застосував адміністративні стягнення, а також заходи впливу, до 280 осіб (з яких 4 особи - неповнолітні у віці від 16-18 років) – кривдників.
Про застосовані судом способи захисту прав 280 потерпілих від домашнього насильства детальніше за посиланням.